מקבץ קצרים מסביב לעולם- 8.1

ciao treveler

Ciao traveler תיעוד קצר ומרשים של מסע תרמילאים של שנה בין אסיה לאירופה // Overview Effect – סרט דוקו' בהשתתפות חמישה אסטרונאוטים שמספרים על החוויה לראות את העולם מהחלל // The Peak – טיול באלפים בשווייץ בסרטון טיימלפס מדהים // 2012-366days. 366 seconds – צילום של שניה בכל יום יצר סרט תיעוד אישי חביב // Logan- מותחן קצרצר וספוקי //  ראיון מעניין עם האומן הדיגיטל Daito Manabe שהתפרסם בזכות פיתוח הרעיון של שליטה על סאונד באמצעות שרירי הפנים///

Ciao traveler

קחו שנה חופש ותצאו לטייל בעולם. סרטון מאוד יפה. צולם כתיעוד טיול תרמילאים בין אסיה לאירופה במשך 10 חודשים, 14 מדינות ו40 ערים. מגניב.

 

The Overview Effect

זה כבר ממש סרט דוקו' קצר בהשתתפות חמישה אסטרונאוטים ברי מזל שהסתכלו על כדור הארץ מהחלל וזכו לצפות במראה מרהיב ובלתי נשכח. הסרט הופק במלאות 40 שנה לתמונה המפורסמת Blue Marble, צילום של כדור הארץ מהחלל. אז זה ריגש עולם שלם וגרם לאנשים להבין כמה אנחנו קטנים. למזלנו בשנים האחרונות אנחנו כבר זוכים לצפות במאות צילומי HD מעולים ועוצרי נשימה שנאס"א מעלה כמעט מדי יום. The Overview Effect זה מונח שתיאר לראשונה הסופר פרנק וויט על החוויה שמשנה פרספקטיבה על החיים שתיארו האסטרונאוטים בחזרתם לכדור הארץ. ההתבוננות מבחוץ והתפיסת המרחב האינסופית של אותה נקודה כחולה מובנת כנראה רק לאלו שראו את זה במציאות. אנחנו נסתפק בסיפורים ובתמונות. (לצפות במסך מלא).

 

The Peak – Christian Mülhauser

צילום טיימלפס מקסים בהרי האלפים. הלוקיישן המדוייק: הר Matterhorn בשוייץ. צולם במהלך אוגוסט ואוקטובר. מומלץ לצפות במסך מלא.

 

2012-366days. 366 seconds

בגיזרת האובססיבים לתיעוד עצמי. Jonathan Britnell צילם שנייה אחת בכל יום במהלך 2012. יצא נחמד. שיר: Thunder Clatter // Wild Cub.

 

Flowers Timelapse

מה שגרם לי להתפעל זו ההשקעה. לא חסרים סרטים דומים אבל מדובר ביותר מ-7100 תמונות ובסך הכל 730 שעות שהוקדשו לפרויקט שהסתכם בפחות משלוש דקות. וזה גם לא צולם בטבע אלא הצלמת Katka Pruskova בנתה סט בבית. השיר: Arrival of the Birds // The Cinematic Orchestra.

 

Logan

מותחן אימה קצרצר של במאי שוודי בשם Andreas Climent. העלילה מתרחשת בתא מעצר ובו שני גברים חוקרים באגרסיביות בחור צעיר. והשאלה היא מי בעצם כלוא בתא. העצור או החוקרים. ספוקי. מומלץ לעבור לצפייה במסך מלא. [לאתר הסרט]

 

Controlling Sound With Your Face- Daito Manabe

כתבה מעניינת ב-באתר The Creators Project עם האומן הדיגיטל והדי ג'י Daito Manabe שבכבר ב-2008 התפרסם בכל העולם כשחיבר חיישנים לשרירי הפנים ובאמצעות תנועת השרירים יצר מוסיקה. מאז ועד היום הפך לאומן מאוד מוכר. בגלל האהבה שלו לטכנולוגיה ומוסיקה הוא שכלל את השיטה שלו שמשלבת ביניהם ויצר פרויקטים חדשניים עם טביעת אצבע מאוד ברורה. הוא למשל זה שיצר את קמפיין נעלי נייק המנגנות ביפן, פרויקט מאוד יפה שזכה לפרגון בכל העולם. בעקבותיו ראינ אחר כך פרויקטים דומים של חיבור מכשירים וחפצים ליצירת קטעי אודיו.

תגובות נעולות.

A Source for inspiration & fresh ideas

weknowwhat- מקור תוכן יומי להשראה, חדשנות וקריאייטיב.

לקט יומי של תובנות מעוררות מחשבה, קמפיינים ומהלכי קריאייטיב ושיווק פורצי דרך, מגמות ורעיונות חדשים, מיתוג, פיתוחים טכנולוגיים, עיצוב, תקשורת ותרבות

מייסד ועורך האתר: אורן בן אדרת